۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی Hosein
  • 2020/06/29
  • آموزش سی پنل

نحوه فشرده سازی فایل ها و پوشه ها در هاست سی پنل

فشرده‌سازی فایل‌ها در سی پنل یکی از نیازهای ضروری هر مدیر سایت است. با فشرده‌سازی فایل‌ها می‌توانید به طور چشم‌گیری فایل های خود را کم حجم کنید و این کار موجب می‌شود فضای هاست شما پر نشده و در نهایت سایت شما با سرعت بیشتری لود شود.

در این مقاله چگونگی فشرده سازی فایل‌ها در سی پنل را توضیح داده‌ایم.

 

فشرده‌سازی فایل ها در هاست سی پنل:

برای فشرده سازی فایل های خود در هاست سی پنل باید به قسمت مدیریت هاست مراجعه کنید و File Manager  را اجرا کنید.

نحوه فشرده سازی فایل ها و پوشه ها در هاست سی پنل

‌بعد از وارد شدن به این بخش پوشه های سایت در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما باید به پوشه Public_Html مراجعه کنید و فایل هایی که قصد فشرده کردن آن‌ها را دارید انتخاب کنید. بعد از انتخاب این فایل‌ها یا پوشه‌ها کلیک راست کرده و بر روی گزینه Compress کلیک تا کادر فشرده‌سازی فایل‌ها برای شما نمایان شود.

نحوه فشرده سازی فایل ها و پوشه ها در هاست سی پنل

بعد از باز شدن کادر فشرده‌سازی فایل‌ها، می‌توانید نوع فایل فشرده خود را انتخاب کنید. این فایل‌ها ۴ نوع هستند ( Zip-Tar-GZiped-Bzip2ed ) که می‌توانید یکی از این فرمت‌ها را انتخاب کنید و بر روی گزینه Compress File کلیک کنید، بعد از کلیک فایل فشرده در همان مسیر برای شما ایجاد خواهد شد.

نحوه فشرده سازی فایل ها و پوشه ها در هاست سی پنل

بسیار خب، شما آموختید که فایل فشرده برای خود در سی پنل بسازید، توجه داشته باشید که پوشه‌ها و فایل هایی را که فشرده کردید را از سی پنل خود پاک کرده و فقط فایل فشرده را در هاست خود نگهداری کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که حتما از فایل های فشرده استفاده کنید و پوشه ها و فایل هایی که خیلی ضروری نیستند را فشرده کنید، با این کار سرعت سایت خود را افزایش داده‌اید و کاربران شما سریع‌تر می‌توانند از سایت شما استفاده کنند و نیاز‌های خود را بر طرف کنند، البته اگر سایت دانلودی دارید، مثلا یک بازی که چند بخش است را در یک فایل فشرده قرار دهید و برای دانلود در سایت بگذارید.