۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی Hosein
  • 2020/06/29
  • آموزش سی‌پنل

نحوه فشرده‌سازی فایل‌ها و پوشه‌ها در هاست سی‌پنل

فشرده‌سازی فایل‌ها در سی‌پنل یکی از نیازهای ضروری هر مدیر سایت است. با فشرده‌سازی فایل‌ها می‌توانید به طور چشم‌گیری فایل‌های خود را کم حجم کنید و این کار موجب می‌شود فضای هاست شما پر نشده و در نهایت سایت شما با سرعت بیشتری لود شود.

در این مقاله چگونگی فشرده سازی فایل‌ها در سی‌پنل را توضیح داده‌ایم.

 

فشرده‌سازی فایل ها در هاست سی‌پنل:

برای فشرده سازی فایل‌های خود در هاست سی پنل باید به قسمت مدیریت هاست مراجعه کنید و File Manager  را اجرا کنید.

نحوه فشرده سازی فایل ها و پوشه ها در هاست سی پنل

‌بعد از وارد شدن به این بخش پوشه‌های سایت در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما باید به پوشه Public_Html مراجعه کنید و فایل‌هایی که قصد فشرده کردن آن‌ها را دارید انتخاب کنید. بعد از انتخاب این فایل‌ها یا پوشه‌ها کلیک راست کرده و بر روی گزینه Compress کلیک تا کادر فشرده‌سازی فایل‌ها برای شما نمایان شود.

نحوه فشرده سازی فایل ها و پوشه ها در هاست سی پنل

بعد از باز شدن کادر فشرده‌سازی فایل‌ها، می‌توانید نوع فایل فشرده خود را انتخاب کنید. این فایل‌ها ۴ نوع هستند ( Zip-Tar-GZiped-Bzip2ed ) که می‌توانید یکی از این فرمت‌ها را انتخاب کنید و بر روی گزینه Compress File کلیک کنید، بعد از کلیک فایل فشرده در همان مسیر برای شما ایجاد خواهد شد.

نحوه فشرده سازی فایل ها و پوشه ها در هاست سی پنل

بسیار خب، شما آموختید که فایل فشرده برای خود در سی پنل بسازید، توجه داشته باشید که پوشه‌ها و فایل‌هایی را که فشرده کردید را از سی پنل خود پاک کرده و فقط فایل فشرده را در هاست خود نگهداری کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که حتما از فایل های فشرده استفاده کنید و پوشه ها و فایل‌هایی که خیلی ضروری نیستند را فشرده کنید، با این کار سرعت سایت خود را افزایش داده‌اید و کاربران شما سریع‌تر می‌توانند از سایت شما استفاده کنند و نیاز‌های خود را بر طرف کنند، البته اگر سایت دانلودی دارید، مثلا یک بازی که چند بخش است را در یک فایل فشرده قرار دهید و برای دانلود در سایت بگذارید.