۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

email authentication
نوشته‌ی RezaFH
  • 2017/09/05
  • عمومی

cPanel – Images مدیریت عکس ها در cPanel

مدیریت عکس ها در cPanel – Images

با استفاده از این ویژگی رابط کاربری cPanel به صورت مستقیم می توانید عکس ها را مدیریت و اصلاح کنید. برای استفاده از این ویژگی عکس ها باید بر روی حسابتان آپلود شوند. برای دسرسی به قسمت عکس ها در cPanel بر روی لینک Images در قسمت Files کلیک کنید.

این ویژگی دارای ابزار هایی است که در پایین به آن ها اششارع خواهیم کرد-

مبدل Thumbnailer

Thumbnailer عکس های کوچک و یا در اصطلاح Thumbnail (بند اگشتی) از عکس های اصلی می سازد. هر جا نیازی باشد.این کار هر کجا که نیا باشد با استفاده از این عکس ها انجام می شود چرا که باعث صرفه جویی در مصرف پهنای باند می شود. برای مثال، وقتی می خواهیم پیش نمایشی از عکسی را نمایش دهیم، و وقتی کاربر بر روی عکس کلیک کند عکس در تب دیگری باز شود. می توانیم به جای این که عکس را در انداه های کوچک در بیاریم، از انداززه ی کوچک عکس استفاده کنیم.

برای استفاده از Thumbnailer converter ی توان با کلیک کردن بر روی لینک Thumbnailer در قسمت Images برنامه مربوط به آن را باز کردو بعد از این کار کاردی شبیه به عکس زیر برایتان باز خواهد شد.

قدم اول-

به دایرکتوری دلخواهتنا که می خواهید در آن حا Thumbnail بسازید بروید، برای رفتن  به دایرکوری ها از آیکون پوشه در سمت چپ استفاده کنید.

قدم دوم-

با کلیک کرد بر روی نام پوشه ی مورد نظر در سط کادر ، پوشه ای را که می خواهید در آن Thumbnailبسازید را انتخاب کنید.

نکته-

Thumbnailer ابزاری که به صورت یکجا و دسته ای Thumbnail  می سازد، بنابراین از عکس های تکی در این ابزار نمی شود استفاده کرد.

قدم سوم-

در قسمت Scale percent مقداری که می خواهید عکس را کوچک کنید وارد کنید. Keep aspect ratio را انتخاب کنید تا تناسب عکس اصلی حفظ شود.

قدم چهارم-

در آخر بر روی Thumbnail کلیک کنید تا عکس بند انکشتی تان ساخته شود.

سیستم بهصورت خودکار پشه ای زیر مجموعه می سازد، Thumbnail های داخل پوشه انتخاب شده و همه فایل های در آن پوشه باتبدیل و با پیشوند -tn ذخیره می شوند. رای مثال اگر عکسی abc.png دارید ، بنابراین با اسم tn-abc.png ذخیره خواهد شد.

برای دیدن آموزش های بیشتر به این لینک سر بزنید.