۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی Hosein
 • 2020/06/21
 • آموزش, آموزش سئو

معرفی و آموزش افزونه سئو وردپرس all in one seo pack

سئو یا بهینه سازی وب سایت برای موتور های جست و جو به معنای بهبود فعالیت وب سایت براساس الگوریتم های موتور های جست و جو همچون گوگل, یاهو و … است. سئو دارای روش های مختلفی است که در دو بخش on page و off page انجام می‌پذیرد.

بخش on page، تمامی فعالیت های سئو است که داخل وب سایت انجام می شود و بخش قابل توجهی از on page seo و خود seo نیز شامل محتوای وب سایت است و قسمت دیگر یعنی off page به فعالیت‌های بهینه سازی گفته می‌شود که خارج از وب سایت صورت می گیرد. برای مثال بک لینک‌سازی یکی از فعالیت‌های off page است.

در اصل هدف اصلی سئو افزایش ورودی‌های وب سایت از طریق موتور‌های جست‌و‌جو است. به زبان ساده اگر بخواهیم سئو را تعریف نماییم شامل مجموعه فعالیت‌هایی است که مدیران وب سایت با بهره از آن بتوانند جایگاه بهتر و بالاتری را در موتور جستجوی گوگل به دست بیاورند و باعث افزایش ترافیک و ورودی وب سایت شوند.

شایان ذکر است کلمه SEO از مخفف اولین حروف کلمات Search Engine Optimization بوده که به معنای بهینه سازی وب سایت برای موتور های جست و جو است.

سئو وردپرس

همان‌طور که احتمالا می‌دانید وردپرس یکی از بهترین و برترین سیستم‌های مدیرت محتوای سایت است که در تمام دنیا از محبوبیت بسیاری برخوردار است. این سیستم به دلیل داشتن پنل کاربری و ارائه خدمات رایگان در ایران نیز محبوبیت و شهرت زیادی را دارا است. تا سال ۲۰۱۷ عددی بالغ بر ۷ میلیون وب سایت با وردپرس راه اندازی شده‌اند که این آمار نشان دهنده قدرت این سیستم مدیرت محتوا است.

وردپرس از امکانات و ویژگی‌های زیادی نظیر امنیت , ساختار متن باز و … برخوردار است و همچنین در بخش سئو و بهینه سازی وب سایت امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

طراحان وردپرس ساختاری در این سیستم پیاده سازی کردند که می‌توان از آن بیشترین بهره را در زمینه سئو برد. در کنار دانش سئویی که افراد متخصص سئو و مدیران وب سایت دارند، وردپرس دارای افزونه هایی است که به مدیران یا نویسندگان وب سایت کمک می‌کنند سئوی وب سایت خود را بسیار قدرتمند کنند.

یکی از قوی‌ترین افزونه های سئو وردپرس افزونه all in one pack seo است، که ما در این مقاله آموزشی به بررسی کامل و اموزش جامع این افزونه قدرتمند سئو وردپرس خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید.

افزونه all in one pack seo

از مزایای وردپرس این است که برای هر کاری در آن همچون امنیت, اسلایدر افزونه های زیادی پیدا می‌شود و این اصل  برای سئو نیز پا برجاست.

در وردپرس برای سئو وب سایت افزونه های زیادی هستند که می‌توانند کمک شایانی به بهینه سازی وب سایت وردپرسی کنند؛ اما یکی از قوی‌ترین افزونه هایی که به کمک مدیران سایت های وردپرسی برای امور سئو می‌پردازد، افزونه قوی all in one pack seo پک است.

افزونه all in one pack seo در بین کاربران وردپرسی از محبوبیت بسیار خوبی برخوردار است به طوریکه توانسته بالغ بر سه میلیون نصب فعال داشته باشد. همچنین کاربران در وب سایت وردپرس امتیاز ۴٫۴ را به این افزونه اختصاص داده‌اند که آمار نسبتا خوبی است.

این افزونه را می‌توانید از مخزن وردپرس نصب و فعال نمایید و از امکانات بهینه سازی آن بهره ببرید.

ویژگی ها و امکانات all in one pack seo

افزونه all in one pack seo در مقایسه با سایر افزونه های مشابه واقعا از امکانات بیشتر و بهتری برخوردار است:

 • پشتیبانی و سازگار بودن از آخرین نسخه php
 • پیش‌گیری از تولید کردن محتوا یا مقاله‌های تکراری
 • ایجاد متاتگ به صورت کاملا خودکار
 • پشتیبانی و سازگاری با افزونه های فروشگاهی همچون ووکامرس
 • پشتیبانی و سازگاری با افزونه های امنیتی وردپرس
 • هشدار‌های لازم برای بروز کردن وب سایت در موتورهای جست‌و‌جو
 • بهینه کردن عنوان صفحات و برگه‌ها
 • پشتیبانی و سازگاری با گوگل آنالیتیکس
 • پشتیبانی و سازگاری با amp موتور جست‌وجو گوگل
 • ایجاد نقشه xml وب سایت وردپرس

و امکانات فراوان دیگری که کاربران با نصب این افزونه قدرتمند می‌توانند از آن بهره ببرند.

آموزش افزونه all in one pack seo

ابتدا بعد از نصب و فعال نمودن این افزونه، منویی همچون تصویر زیر با عنوان All in One SEO Pack اضافه می‌شود که با رفتن به منوی این افزونه می‌توان تنظیمات و پیکربندی افزونه را تعیین نمود.

آموزش سئو وردپرس

 

url های استاندارد اولین گزینه‌ای است که چشم کاربر با آن برخورد می‌کند. با فعال‌سازی این افزونه امکان استفاده از آدرس یا همان Url های استاندارد ایجاد می شود. با کمک این گزینه چنانچه برای محتوایی چندین url تولید شود توسط افزونه شناسایی خواهد شد و url بهتر انتخاب می شود.

نداشتن شمارنده صفحه برای آدرس ها Canonical که بعد از url های استاندارد به چشم می‌خورد, مکملی برای همان گزینه یعنی url های استاندارد است. کاربرد این گزینه این است که صفحه‌بندی را برای آدرس‌های خاصی غیر فعال می‌کند.

فعال‌کردن برای آدرس‌های سفارشی Canonical گزینه‌ای است که آدرس‌های شناسایی شده را برای نوشته و محتوا‌هایی که سفارشی سازی شده‌اند ویرایش می‌کند.

با فعال‌سازی گزینه استفاده از عنوان اصلی امکان استفاده از عنوان یک محتوا در title مرورگر فراهم می‌شود. فعال‌کردن استفاده از نشانه‌گذاری Schema.org می‌تواند تاثیر مستقیم و خارق العاده‌ای بر روی وب سایت بگذارد.

با فعال‌سازی گزینه بعدی یعنی ثبت رویداد‌های مهم دسترسی برخی از اطلاعات وب‌سایت به مدیر وب سایت ارسال می‌شود که می تواند در رفع مشکلات افزونه تاثیر گذار باشد.

سئو وردپرس

 

در تنظیمات صفحه اصلی نیز با چهار گزینه مختلف دیگر رو به رو هستیم که اول از همه گزینه عنوان صفحه اصلی خود نمایی می‌کند. با کمک این گزینه می‌توانید عنوان مورد نظر خود را برای صفحه اصلی ذکر نمایید. البته در تنظیمات وردپرس هم می‌توان این کار را کرد. توضیحات صفحه اصلی هم همچون گزینه بالا می‌بایست داخل فیلد توضیحاتی از وب سایت را وارد آن نمود.

با استفاده از فیلد گزینه بعدی یعنی گزینه کلیدواژه‌های صفحه اصلی (با کاما مجاز شوند) همانطور که از نام گزینه پیداست، می‌توان کلمه کلیدی مورد نظر را برای صفحه اصلی وب سایت تعیین نمود. دقت داشته باشید منظور از (با کاما مجاز شوند) در این گزینه این است که کلمات با (،) از هم متمایز شوند.

به کاربردن صفحه ثابت به جای برگه اصلی مربوط به استفاده از برگه‌ای مشخص به جای صفحه اصلی است. در صورت فعال نمودن این گزینه می‌توان یکی از برگه‌های ساخته شده وردپرس را به عنوان صفحه اصلی یا خانه وب سایت به کار برد. همچنین با فعال شدن این گزینه, گزینه قبل از آن غیر فعال خواهد شد.

افزوهه all in one seo pack

در قسمت بعدی تنظیمات افزونه all in one pack seo با بخش تنظیمات عنوان سر و کار خواهیم داشت. این بخش خب طبیعتا با عنوان صفحات یا برگه‌ها مرتبط خواهد بود.

با انجام تنظیمات این بخش می توان عناوین صفحات مختلف را برای مرورگر تنظیم نمود. همچنین برای استفاده از این بخش حتما بای گزینه عنوان بازنویسی بر روی حالت فعال قرار بگیرد.

 

سئو محتوا در وردپرس

 

پس از تنظیمات عنوان نوبت به بخش تنظیمات نوع نوشته سفارشی می‌رسد. گزینه seo برای پست تایپ های سفارشی حتما باید برای استفاده از عنوانی دلخواه برای پست تایپ‌های سفارشی وب سایت وردپرسی, فعال باشد. پست تایپ‌ها در وردپرس بیشتر شامل محصولات ثبت شده در فروشگاه است.

با انجام تنظیمات گزینه سئو فقط برای این نوع از نوشته‌ها، قابلیت seo را برای پست تایپ‌های دلخواه می‌توان مشخص نمود. فعال نمودن تنظیمات حرفه‌ای این امکان را به کاربر می‌دهد که بتواند برای هر نوشته یا پست تایپ از عنوان مورد نظر خود استفاده کند.

در آخر این بخش هم با محصول فرمت عنوان رو به رو خواهیم شد. این گزینه کارایی زیادی ندارد و تنها برای فعال نمودن تیک گزینه های محصولات ووکامرس یا edd است.