راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی RezaFH
  • 2020/11/29
  • آموزش

آموزش اتصال به سرور مجازی ویندوز (از طریق گوشی یا تبلت)

جهت اتصال به سرور مجازی یا اختصاصی با سیستم عامل ویندوز سرور (۲۰۱۲ – ۲۰۱۶ – ۲۰۱۹) معمولا از نرم افزار Microsoft Remote Desktop که برای همه سیستم عامل‌ها وجود داره، استفاده می شود.

در آموزش کوتاهی که در ادامه خواهیم داشت، می توانید طریقه ورود و استفاده از سرور رو مشاهده کنید.

 

پس از سفارش سرور مجازی با سیستم عامل ویندوز (۲۰۱۲ – ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۹)، اطلاعات بصورت زیر برای شما از طریق ایمیل ارسال می‌شود:

آی پی اصلی: ۱۱٫۲۲٫۳۳٫۴۴:۱۲۳۴
یوزر: Administrator
پسورد: ۱۱۱۲۲۲۳۳۳

(توجه: اطلاعات فوق برای مثال هستند و واقعی نیستند)

 

جهت اتصال به سرور مجازی ویندوز، از طریق گوشی یا تبلت کافیست در Google play یا کافه بازار یا App store اپل، به دنبال اپلیکیشن Microsoft Remote Desktop بگردید (می توانید از جستجو استفاده کنید) و اپلیکیشن را دانلود و نصب می کنید.

۱٫ درصورتی که شما از طریق گوشی یا تبلت اندرویدی قصد اتصال به سرور رو دارید، می توانید از اپلیکیشن Remote desktop استفاده کنید. (لینک: کافه بازار – گوگل پلی)

۲٫ درصورتی که شما از طریق گوشی آیفون یا آیپد iOS APPLE قصد اتصال به سرور رو دارید، می توانید از اپلیکیشن Remote desktop استفاده کنید. (لینک اول – لینک دوم)

۳٫ درصورتی که شما از طریق سیستم های APPLE مانند مک‌بوک یا آی‌مک قصد اتصال به سرور رو دارید، می توانید از اپلیکیشن Remote desktop استفاده کنید. (لینک اول)

 

پس از نصب اپلیکیشن مورد نظر، آن را اجرا کنید، صفحه ای مانند شکل زیر باز خواهد شد:

مطابق تصویر، روی + و بعد Add PC کلیک کنید:

 

مانند تصویر فوق، آی پی و پورت را که به ایمیل شما ارسال شده، در قسمت PC NAME بنویسید. سپس USER ACCOUNT را Administrator تایپ کنید و در قسمت پایینتر، FRIENDLY NAME یک نام برای سرور خود انتخاب کنید. (هر اسمی) و در نهایت از بالا، سمت راست گزینه SAVE را بزنید تا ذخیره شود و به صفحه اصلی اپلیکیشن برگردید. (مانند تصویر زیر)

حال جهت اتصال، روی آیکن مانیتور کلیک کنید تا اتصال شروع شود و صفحه ای به شکل زیر باز شود:

 

 

جلوی گزینه USER ACCOUNT کلمه Administrator را تایپ کنید، در قسمت بعدی پسورد را وارد کرده و روی CONTINUE کلیک کنید تا صفحه ویندوز سرور باز شود.

در این سرویس شما مانند یک ویندوز عادی، می توانید در سرور مرورگر یا نرم افزارهای دلخواه خودتان را نصب و از آنها استفاده کنید.

 

نکات مهم – حتما مطالعه نمایید:

۱٫ درصورت اعمال تغییر در شبکه یا فایروال سرور، نصب نرم افزار فیلترشکن و اتصال به VPN، ممکن است دسترسی شما به سرور قطع شود، لذا از انجام این موارد خودداری نمایید.

۲٫ از تغییر نام کاربری Administrator در سرور خودداری فرمایید، چرا که این کار باعث بروز مشکل اساسی در سرور خواهد شد.

۳٫ وجود لَگ یا تاخیر در سرور تا حدود زیادی طبیعی هست، چرا که پینگ اینترنت شما به سرور ممکن هست حدود ۱۵۰-۲۰۰ میلی ثانیه باشد.
فاصله زیادی از کامپیوتر شما تا سرور وجود داره و رفت و برگشت اطلاعات زمانبر هست.
(مقایسه کنید با زمانی که با یک نفر خارج از ایران بصورت تلفنی یا تصویری درحال گفتگو هستید، قطعا صدا و تصویر دارای تاخیر خواهد بود که این متاسفانه قابل رفع نیست)