۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی RezaFH
  • 2017/09/18
  • وبلاگ

مدیریت حساب های ایمیل در cPanel

مدیریت حساب های ایمیل در cPanel

شما میتوانید از طریق ابزار cpanel، حساب های ایمیل دامین خود را مدیریت کنید. ادرس ایمیل بسازید، نرم افزار ایمیل خود را تنظیم کنید، رمز عبور خود را تغییر دهید و ایمیل خود را به طور مستقیم مدیریت  کنید.

چگونگی ساخت آدرس ایمیل

برای ساخت آدرس ایمیل دامین  خود، مراحل زیر را طی کنید

  • بر روی email accouts موجود در قسمت ایمیل  cpanel کلیک کنید
  • در قسمت   email accounts بر روی گزینه Add Email Account کلیک کنید.
  • نام ایمیل مورد نظر خود، که قبل از @ نمایش داده میشود را وارد کنید.
  • برای ایمیل خود رمز عبوری قدرتمند انتخاب کنید و حجم پوشه ایمیل خود را تعیین کنید. حجم پوشه ایمیل، مقدار اختصاص فضا به ایمیل ها را تعیین میکند. شما میتوانید بطور دلخواه مقدار فضای ایمیل را تعیین کنید و یا حجم نامحدود را با انتخاب گزینه unlimited به ان اختصاص دهید.

 

مدیریت حساب های ایمیل

شما میتوانید حساب های ایمیل خود را از طریق این ابزار مدیریت کنید، میتوانید رمز عبور خود را تغییر داده، فضای ایمیل های خود را مدیریت کرده و یا ایمیل خود را حذف کنید.

 

برای مدیریت حساب های ایمیل، به پایین صفحه Email Accounts بروید تا لیست ایمیل های مربوط به دامین خود را مشاهده کنید.

تغییر رمز عبور

برای تغییر رمز عبور حساب ایمیل خود، بر روی گزینه Change Password مربوط به ایمیل مورد نظر کلیک کنید. سپس رمز جدید را وارد کرده و با کلیک بر Change Password تغییرات را ثبت کنید.

تغییر حجم پوشه ایمیل

برای تغییر حجم پوشه ایمیل، بر روی گزینه Change quota مربوط به ایمیل موردنظر کلیک کنید.

مقدار مگابایت حجم ایمیل را مشخص کنید یا با انتخاب Unlimited حجم نامحدود را برای ان انتخاب کنید.

 

 

تنظیم نرم افزار ایمیل

برای ارسال و دریافت ایمیل از طریق نرم افزار های رایانه و گوشی همانند Windows Live Mail،  Outlook یا نرم افزار های مدیریت ایمیل در گوشی های ایفون، Cpanel تنظیمات پیش فرضی را ارائه میکند و برای استفاده از این نرم افزار ها، تنها به دانلود فایل تنظیمات ایمیل نیاز خواهید داشت و پس از اجرا کردن ان، برنامه ایمیل شما بطور خودکار تنظیم میشود و پس از ان، تنها به وارد کردن ایمیل و رمز عبور خود نیاز خواهید داشت. همچنین میتوانید این تنظیمات را بطور دستی وارد کنید.

برای دانلود فایل تنظیمات ایمیل یا تنظیم دستی ان، به منوی Configure Mail Client مربوط به ایمیل خود بروید. سپس میتوانید نسخه های تنظیمات خودکار را مشاهده کنید و تنظیمات مربوط به نرم افزار خود را دانلود کنید تا ان را تنظیم کنید.

در صورتی که میخواهید نرم افزار ایمیل خود را بطور دستی تنظیم کنید، میتوانید تنظیمات ایمیل خود را در پایین صفحه مشاهده کنید.

توجه: در Cpanel چهار نوع تنظیمات ایمیل POP3 و IMAP، هرکدام در بستر امن SSL/TLS و یا غیر امن وجود دارد. استفاده از SSL باعث رمزنگاری شدن ایمیل شما و افزایش لایه امنیتی میشود. توصیه میشود نرم افزار خود را در بستر امن SSL، از نوع POP3 یا IMAP تنظیم کنید.

 

حذف حساب ایمیل

برای حذف حساب ایمیل، بر روی گزینه  Delete روبروی ایمیل موردنظر کلیک کنید. سپس هشداری مربوط به حذف ایمیل به شما نشان داده میشود که با کلیک بر روی Delete ایمیل شما حذف خواهد شد.