۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

email authentication
نوشته‌ی RezaFH
  • 2017/08/31
  • آموزش سی پنل

مدیریت فایل در cPanel (بخش اول)

 

آموزش مدیریت فایل در cPanel

File manager سی پنل گزینه های مفیدی برای مدیریت فایل ها در رابط cPanel را در اختیار شما قرار می دهد. استفاده از این رابط کاربری آسان است و مشکلات استفاده از FTP را ندارد. با استفاده از این رابط کاربری  می توانید فایل ها را بسازید، اصلاح یا حذف کنید. همچنین این امکان را به شما می دهد تا فایل ها را قبل از پاک کردن به صورت دائم به سطل زباله انتقال دهید.

برای باز کردن file manager در قسمت File  بر  روی File manager  کلیک کنید.

وقتی بر روی file manager کلیک کردید تب جدیدی  باز می کند و در این تب جدید داشبوردی شبیه به عکس زیر مشاهده خواهید کرد.

مدیریت فایل cPanel انغطاف پذیری های بسیاری را  برای هدایت کردن فایل هایتان در اختیارتان قرار می دهد.

از File manager  می توانید برای انجام کار های زیر استفاده کنید.

جست و جوی فایل

برای جست  جوی فایل از نوار Search  بالای داشبود File manager  اسفاده کنید. می توانید از بین تمام فایل ها ، public_html، یا مسیر کنونی جست و جو کنید ، سپس نام فایل را در کادر بعدی وارد کنید و بر روی جس و جو برای فایل کلیک کند.

نکته- public-html در پوشه cPanel قرار دارد ، تمام فایل هایی که در صفحه وب شما نشان داده می شوند در این فولدر ذخیره می شوند هنگامی که شخصی  با آدرس URL به صفحه اصلی  وب سایت شما دسترسی پیدا کند، اول Index.html یا Index.php در این فولدر وجود دارند بار گزاری می شوند.

تنظیمات file manager

برای دسترسی به تنظیمات File manager  بر روی دکمه Settings در بالای داشبورد کلیک کنید. تصویری شبیه به عکس زیر مشاهده خواهید کرد.

به صورت پیش فرض، هنگام باز کردن  cPanel ، مسیر home حساب شما باز می شود. اما می توانیم با انتخاب web root این مسیر را تغییر دهیم، که این مسیر پوشه ی public_html در FTP root است یا Document root دامنه شما یا هر زیر دامنه ی دیگری که ساخته اید است.

در سیستم عامل لینوکس، فایل های مخفی یک نقطه (.) جلوی آن ها است. file manager پیش فرض در cPanel این فایل ها را نمایش نمی دهد، اما می توانید با فعال کردن گزینه show hidden files فایل های مخفی را نمایش دهید.

زمانی که فایل متنی را با می کنید ،که ممکن اس این فایل HTML، PHP، یا فایل متنی ساده ای باشد، cPanel  پنجره ای محاوره ای باز می کند و در آن کاراکترهای رمزگذاری شده فایل را چک می کندتا هنگام ویرایش فایل از حداکثر سازگاری آن اطمینان حاصل کند. می توانید با انتخاب گزینه Disable Character Encoding Verification Dialogs این ویژگی را غیر فعال کنید.

کار کردن با File Manager

ساختن فایل

برای ساختن فایلی جدید، به دایرکتوری، جایی که باید فایل را بسازید بروید و بعد بر روی New File  در داشبورد کلیک کنید.

کاراکتری با پیامی ظاهر می شود و از شما نام فایل را می خواهد. نام را همراه با پسوند فایل و مسیری که می خواهید فای را در آن ذخیره کنید  وارد کنید.