۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی Hosein
  • 2020/05/19
  • آموزش, عمومی

آموزش غیر فعال سازی بک لینک های مضر در سایت

بک لینک ها برای بالا بردن رتبه سایت‌ عالی هستند؛ اما همه بک لینک ها مفید نیستند؛ بلکه در بعضی مواقع می‌توانند حتی مضر باشند و سایت شما را در معرض اسپم قرار دهند. گاهی اوقات هم ممکن است رقبا برای سایت شما یک سری لینک های اسپم ایجاد کنند که این موضوع در نحوه ارزیابی سایت شما توسط گوگل تاثیر منفی خواهد داشت.

ما در این مقاله یکی از ابزارهای مفید گوگل که می‌توانید با استفاده از آن بک لینک های اسپم را حذف کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.

این ابزار  که Disavow backlink  نام دارد، در گوگل کنسول موجود است. اگر سایت خود را در گوگل کنسول (گوگل وب مستر) ثبت کرده باشید، می‌توانید از این ابزار استفاده کنید و بک لینک های مزاحم را از بین ببرید.

آموزش Disavow کردن بک لینک های مضر:

گوگل همیشه با بک لینک های مضر مخالف است و پیش از این اعلام کرده بود که اگر بک لینک های بی‌کیفیت برای سایت خود ایجاد کرده‌اید آن‌ها را حذف کنید؛ و ابزار Disavow هم معرفی کرد که اگر آن لینک ها را خودتان ایجاد نکرده‌اید بتوانید تأثیر آن‌ها را در سایت خود خنثی کنید، اما برای استفاده از این ابزار باید دقت داشته باشید که بک لینک های ارزشمند را خنثی نکنید و سئو سایت شما افت پیدا نکند.

برای خنثی کردن بک لینک های مضر مراحل زیر را انجام دهید:

  • وارد گوگل کنسول خود شوید و این لینک را در مرورگر خود اجرا کنید (disavow links)

در این صفحه یکی از سایت های موردنظر خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه قرمز رنگ Disavow Links کلیک کنید. در صفحه‌ای که برای شما ظاهر می‌شود باید بر روی کلمه Disavow links کلیک کرده تا به صفحه تعریف کردن لینک ها هدایت شوید.

حال باید بر روی دکمه Choose file کلیک کرده و در یک فایل نوت پد همه لینک های مضر را وارد کرده و آن‌ها در این قسمت آپلود کنید، سپس در نهایت می بایست  بر روی گزینه Submit کلیک کنید تا همه این لینک ها ذخیره شوند.

خنثی کردن لینک ها به همین سادگی بود؛ اما اگر در واردکردن لینک ها اشتباه کنید ضربه بزرگی به سئو سایت خود  وارد خواهید نمود.

نتیجه‌گیری:

حتماً توجه داشته باشید که این ابزار برای خنثی کردن بک لینک های مضر است و نه برای تعریف کردن همه بک لینک های سایت، این کار بک لینک ها را در سایت های دیگر حذف نمی‌کند بلکه اثر آن‌ها را در سایت شما خنثی می‌کند، اگر بک لینک های ناشناس و مضر را در لیست خود پیدا کردید حتماً آن‌ها را بررسی کنید و اگر برای سایت شما مفید نبودند آن‌ها را Disavow کنید تا سایت شما دچار کاهش رتبه در سیستم رنکینگ گوگل نشود.