راهکارهای میزبانی وب و دامنه

انواع سرویس های میزبانی
نوشته‌ی RezaFH
  • 2017/08/11
  • وبلاگ

انواع میزبانی وب

انواع میزبانی وب

هنگامی که در جست و جوی ارائه دهنده میزبان وب برای میزبانی سایتتان هستید، احتمالا متوجه شده اید که بسیاری از ارائه دهندگان بیش از یک پلن میزبانی وب دارند. پلنی که انتخاب می کنید به نیاز وبسایت شما بستگی دارد.

 

اگر به تازگی با وب سایت خودتان شروع به کار کرده باشید پلن میزبانی اشتراکی می تواند نیازتان را برطرف کند. میزبانی اشتراکی وب معمولا از دیگر پلن‌ها ارزان‌تر است. مگر آن که نیاز به میزبانی اختصاصی داشته باشید که سرور اختصاصی یا مجازی به خدمت بگیرید، که در غیر این صورت پلن میزبانی اشتراکی نتیجه دلخواه را باید به ارمغان بیاورد.

 

در این جا بیشتر درمورد انواع میزبانی وب توضیح داده شده است :

 

میزبانی اشتراکی

میزبانی اشتراکی وب مربوط به زمانی است که وب سایت شما در کنار وب سایت سایر مشتریان در یک یا چند سرور قرار می گیرد. جای هیچ گونه نگرانی نیست، چرا که کاربران از موضوع مطلع نخواهند شد و همچنان وب سایت شما به عنوان وب سایتی مستقل در سرور تنظیم می شود و همچنین نام دامنه اختصاصی خودش را خواهد داشت. فقط به طور ساده سرور را دیگر وب سایت ها شریک شده است.

مزیت بزرگ این نوع پلن قیمت آن است. میزبانی اشتراکی می تواند بسیار ارزان قیمت باشد. این که خودتان سرور داشته باشید (یا در اصطلاح “سرور اختصاصی” ) داشته باشید هزینه بسیار بیشتری دارد.

برگترین جنبه منفی میزبانی اشتراکی امنیت و عملکرد این نوع پلن است. از آن جایی که سرور را با دیگر مشتریان مشترک هستید، وب سایت های دیگر مشتریان می تواند تاثیر زیادی بر روی عملکرد وب سایت شما داشته باشد. برای مثال، اگر وب سایت شما با وب سایتی پرترافیک در یک سرور قرار داشته باشند، می تواند سرور را کند و یا کاملا متوقف کند. همچنین، بعضی شرکت‌های میزبانی مشترک هزاران وب‌سایت را در یک سرور قرار می دهند، پس این می‌تواند نکته قابل تاملی باشد. همچنین، با وجود این که راه های بسیاری برای امن کردن محیط میزبانی اشتراکی وجود دارد، اما هرگز امنیت سرور اختصاصی (یا حتی سرور مجازی) خودتان را ندارد. بنابراین، اگر عملکرد و یا امنیت بالا برایتان از اهمیت بلایی برخوردار است، ممکن است میزبانی اشتراکی برای شما مناسب نباشد.

 

سرور اختصاصی

سرور اختصاصی سروری است که فقط وب سایت (های) شما را میزبانی می کند. این کار کنترل بیشتری برای وب سایتتان در اختیارتان قرار می دهد. همچنین می توانید اطمینان حاصل کنید که وب سایت های دیگر مشتریان وب سایت شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. سرور اختصاصی بسیار گران‌تر از میزبانی اشتراکی است، اما اگر وب سایت شما بازدید بسیار زیادی را دریافت می کند و یا نیازمندی‌های دیگر (مثل نیاز به امنیت بیشتر) دارید، سرور اختصاصی می تواند برای شما مفید باشد.

می توانید همانطوری که به کامپیوتر خودتان وارد می شوید وارد سرور شوید. زمانی که وارد سرور شدید می‌توانید برنامه ها را مطابق میلتان نصب و تنظیم کنید.

سرور اختصاصی مجازی

سرور اختصاصی مجازی که همچنین به عنوان سرور مجازی هم شناخته می شود، جایگزینی ارزان قیمت برای سرور های اختصاصی است. میزبان وب میتواند تعدادی سرور مجازی را در هر سرور اختصاصی قرار دهد، بنابراین هزینه‌ها کاهش پیدا می کنند. زمانی که وارد سرور مجازی می شوید، اینطور به نظر می رسد که سرور اختصاصی خودتان را دارید (هرچند ممکن است دیگر سرورهای مجازی هم در همان دستگاه در حال اجرا باشند.)

 

میزبانی مدیریت شده

راه حل میزبانی مدیریت شده نوعی میزبانی سرور اختصاصی است، جایی که سرور اختصاصی دارید، ارائه دهنده میزبانی وب سرور شما را مدیریت می کند. برای نمونه، ارائه دهنده میزبانی، مسئول سخت افزار، سیستم عامل، محافظت در برابر ویروس ها، میدیریت بسته های الحاقی و غیره خواهد بود. شما همچنان کنترل کاملی بر روی دستگاه دارید و همچنان در برابر محتوی وب سایتتان مسئول هستید. میزبانی مدیریت شده معمولا بسیار گران قیمت هستند و در بعضی موارد قیمت می تواند بین دو طرف معالمه توافق شود.

صرف نظر از این که کدام پلن میزبانی را انتخاب می کنید، انتظار خواهید داشت  میزبان وب شما سطح قابل قبولی از پپشتیبانی فنی را برایتان  فراهم کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد میزبانی وب از این صفحه دیدن کنید.

لازم به توضیح است، میزبان وردپرس امکان ارائه تمامی سرویس‌های مختلف میزبانی را با توجه به نیاز شما، خواهد داشت.