۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

اخت نام مستعار در cpanel
نوشته‌ی RezaFH
  • 2017/09/14
  • وبلاگ

آموزش ساخت نام مستعارCPanel

نام مستعارCPanel –

اخت نام مستعار در cpanel

این ویژگی Cpanel به وبسایت شما اجازه میدهد تا از یک دامنه ی دیگر بارگذاری شود. هنگامی که یک کاربر وارد دامنه ی مستعار شما میشود تا وارد وبسایت شود ، CPanel به صورت خودکار کاربر را به دامنه ی اصلی منتقل میکند تا وبسایت اصلی را بارگذاری کند.

برای مثال فرض کنید دامنه ی اصلی شما  www.mymaindomain.com این است اما این دامنه ها را نیز خریداری کرده ایدwww.myanotherdomain.com   و www.mymaindomain.in . و میخواهید از طریق این دو دامنه وبسایت اصلی خود را نمایش دهید. نیازی نیست که شما یک سرویس هاستنگ(Hosting) جدا خریداری کنید و وبسایت اصلی خود را بر روی این دامنه ها نیز کپی کنید. شما میتوانید از قابلیت نام مستعارCPanel  استفاده کنید تا دامنه های دیگر را به دامنه ی اصلی خود هدایت کنید.

 

چگونگی ساخت نام مستعار

برای ساختن نام مستعار شما باید کار های زیر را انجام دهید

قدم اول : در بخش Domains روی گزینه Aliases  کلیک کنید.

قدم دوم : در قسمت نام مستعار شما Create New Alias را میبینید ، نام دامنه ی مستعار خود را آنجا وارد کنید.

قدم سوم : برای اضافه کردن نام مستعار روی گزینه Add Domain  کلیک کنید ، اگر این کارهارا درست انجام داده باشید با یک پیام موفقیت بودن عملیات ساخت روبرو میشوید.

چند نکته : ۱٫ دامنه ی شما باید از قبل ثبت شده باشد ۲٫ نام سرور دامنه باید در بخش حساب کاربری شما در CPanel تنظیم شده باشد.

چگونگی حذف نام مستعار

برای حذف نام مستعاری که قبلا ساخته اید یاد کارهای زیر را انجام دهید

قدم اول : به قسمت Remove Aliases بروید

قدم دوم : ابتدا دامنه ای را که میخواهید حذف کنید پیدا کرده سپس روی گزینه ی Remove  کلیک کنید.

قدم سوم : بعد از انجام قدم دوم شما با یک پیام آیا مطمئن هستید که میخواهید این نام مستعار را حذف کنید رو به رو میشوید ، روی گزینه ی Remove Alias کلیک کنید ، اگر کارهای بالا را درست انجام داده باشید با یک پیام موفقیت بودن عملیات حذف روبرو میشوید.

دیگر آموزش های cPanel را در بلاگ ما دنبال کنید.