۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی RezaFH
  • 2017/08/16
  • وبلاگ

نام دامنه (قسمت دوم)

نام دامنه قسمت دوم

ثبتِ نام دامنه

نام دامنه ها را دقیقا نمیشود خرید، آن ها را ثبت می کنند. برا این کار، نام دامنه را باید با ثبت کننده نام دامنه ثبت کنید. می توانید انتخاب کنید که دامنه را برای چه مدتی می خواهید. گزینه ها معمولا از ۱ سال تا ۱۰ سال متغیراند.

در یک کلام ، می توانید نام دامنه را خریداری کنید. این کار را زمانی می توانید انجام دهید که شخصی قبلا نام دامنه را ثبت کرده باشد.  کاری را که انجام می دهید این است که حق ثبت نام دامنه را خریداری می کنید. شما هنوز هم باید نام دامننه را نزد ثب کننده دامنه ثبت کنید مگر این که شخصی دیگر می واند زمانی که تاریخش سر رسید ثبتش کند.

بسیاری از ارائه دهندگان هاست وب در بسته ی هاست شان ثبت دامنه هم دارند. در این مورد، نیاز نیست که نزد ثبت کننده دامنه دیگری دامنه را ثبت کنید.

 

هاست کردن نام دامنه

زمانی که نام دامنه را ثبت کردید، ثبت کننده نام دامنه شما احتمالا به صفحه ی وبی که تنظیم کرده اند وصل خواهند کرد. این صفحه مک است حاوی تبلیغات باشد. از این راه می تواانند از ناام ددامنه شما درآمد کسب کنند.

اگر می خواهید به وب سایتتان وصلش کنید (چکار دیگری می توانید با آن انجام دهید؟) باید اعتبارسرور DNS را با ارائه دهنده هاست وب سایتتان آپدیت کنید.ارائه دهنده هاست وب سایتتان باید اطلاعات را در اختیارتان قرار دهد. زمانی که این اطلاعات را دریافت کردید، از طریق وب سایت ثبت کننده نام دامنه وارد کنترل پنل شوید.  این کنترل پنل باید گزینه ای برای بروزرسانی اعتبار  DNS سرور باشد.

پشت صحنه

ممکن است منعجب باشید که چگونه نام دامنه به وب سایتتان وصل می شود.

زمانی که ارائه دهنده هاست وب سایتتان را تنظیم کرد، آن ها یک ادرس IP   به وب سایت اختصاص می دهند. آدرس IP عددی شبیه به :  ۲۰۲٫۴۵٫۲۲٫۱۳ است. آدرس IP عددی منحصربفرد است.هیچ آدرس IP در جهان با آدرسی که به شما اختصاص داده شده است یکی نیست. حالا ، این به این معنی اسست که با وارد کردن آدرس IP می تواید به وبسایت دسترسی داشته باشید. تنها مشکل این است که آدرس های IP به خاطر سپردنشان دشوار است. به خاطر سپردن نامی زیبا بسیار ساده تر است.

به هرحال، بعد از این که ارائه دهنده هاست آدرس IP به وب سایتتان اختصاص داد آپشن داشتن نامی بر روی دامنه تان دارید. زمانی که جزئیات اعتبار DNS سرور را وارد کردید، مشخص می کنید کدام سرور باید برای مقرر داشتن نام دامنه استفاده شود. DNSسرور  نام دامنه را به آدرس IP  لینک می کند. می توانید تا ان جاکه بخواهید نام دامه را به یک آدرس IP اختصاص دهید. در نتیجه ، می  توانید mizbanwp.com و mizbanwp.org و mizbanwp.ir را همه با یک IP آدرس داشته باشید.

 

کمک بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد نام دامنه از این بخش از وب سایت ما دیدن کنید.

این بخش اطلاعاتی در مورد ثبت دامنه ،دامنه های سطح بالا، توضیحات افزونه های دامنه، و اطلاعاتی دیگر در اختیارتان قرار می دهد.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد نام دامنه به پست قبلی ما سر بزنید.