۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی RezaFH
  • 2017/08/23
  • وبلاگ

۵ مورد حیاتی که هنگام انتخاب سرویس هاست وب باید در نظر بگیرید

۵ مورد حیاتی که هنگام انتخاب سرویس هاست وب باید در نظر بگیرید

 

 

 

تصور کنیم که کسب و کار کوچک شما محصولات فوق العاد ای دارند ، فروش و مشتری هایتان مثال زدنی اند و بازاریابی قدرتمندی دارید که مشتری ها را به وب سایتتان می کشاند. با توجه به همه این موارد  بدون داشتن یک وب هاست قابل اطمینان مردم تنها یک کلیک با پشتیبانی از رقیبان شما فاصله دارند. حتی کمپانی های بزرگ همم در مقابل مشکلات وب سایت ها مصون نیستند.

  1. پشتیبان گیری

بدون راه حل پشتیبان پایدار نمی توانید امنیت وب را تضمین کنید. اگر وب سایتتان مود حمله قرار گرفت باید مطمئن شوید از تمام محتویات سایت نسخه پشتیبان تهیه شده است و به آسانی در دسترس است و می وانید سریع دوباره اجرایش کنید.

نکته مهم: پشتیبان گیری با یک کلیک را امتحان کنید چرا که به شما اجازه می دهد تا اطلاعاتتان را به سرعت به حالت آنلاین برگردانید. این کار هم برای اطلاعات ورودی کاربرد دارد و هم برای پشتیبان گیری از هاست وب در مواقعی که اتفاقی برای سرور بیفتد.

  1. امنیت

هنگام جست و جو برای وب هاست امنیت باید بالاترین اولویت ذهنی شما باشد چرا که مهاجمان سایبری و ویروس های تهدید کننده می توانند باعث کرش کردن (پریدن ناگهانی سیستم) شوند، یا اطلاعات شخصی مشتریانتان را در معرض خطر قرار دهند.

هنگام انتخاب وب هاست، به دنبال وب هاستی بگردید که از تکنولوژی رمز گزاری بین کاربر و سرور یا بین سرور وب هاست و سرور کسب و کار استفاده می کند. این کار ارتباطات را مطمئن و ایمن می سازد  که هکرها نمی توانند داده ها را به دست بیاورند.

 

  1. تجزیه و تحلیل

وقتی به دنبال وب هاست می گردید، ببینید که قابلیت تجزیه و تحلیل بر روی سیستم دارد یا خیر. تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند تا استراتژی محتوایی و بازاریابی را کنترل کنید.. همینطور باید به روز و به سادگی در دسترس باشد.

همچنین باید مایل به همکاری با وب هاستی باشید که تغییر دادن محتوی داخلی وب سایت را برایتان ساده می کند. به دنبال وب هاستب بگردید که قابلیت ورود ساده و مستقیم را برایتان فراهم می کند هم برای بروزرسانی و هم برای دسترسی به سرویس هایی مثل ایمیل.

 

  1. پشتیبانی مشتری

وب هرگز نمی خوابد و همینطور تیم پشتیبانی وب هاست شما. پشتیبانی ۲۴ ساعته امری ضروری است. مخصوصا برای وب هایی که در سراسر دنیا بازدید کننده دارند. شرکتی با ماموران پشتیبانی لایق انتخاب کنید که در هر زمان برای پاسخگویی به سوالات شما در دسترس باشند. و به زبان شما صحبت کنند.

  1. مقیاس پذیری

اگر امیدوارید وب سایتتان به کسب و کار بیشتری هدایت شود، وب هاستی می خواهید  که همزمان با شما رشد کند نه با رشد کردن شما تنزل یابد. از وب هاست بپرسید که زمان کارکرد صحیح آن ها چقدر است و چه زمانی را تضمین می کنند. هر چه این زمان به ۹۹٫۹ درصد نزدیک تر باشد بهتر است.

نکته مهم: زمان کارکرد صحیح تضمینی از سرور های قابل اطمینان و پشتیبانی می آید، پس به دنبال وب هاستی بگردید که به شدت با مشتریان قابل اطمینان تضمین شده است.

همینطور، در مورد هاست اشتراکی محتاط باشید به این معنی که وب سایت شما همراه با وب سایت های دیگران بر روی سرور می باشد. اگر سایتی بر روی سرور مشکلی برایش پیش بیاید ممکن است بر روی سایت شما هم تاثیر منفی بگذارد. همینطور ممکن است تاثیر زیادی بر روی سرعت وب سایت داشته باشد، که رضایت کاربران را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر با هاست اشتراکی کار کنید مطمئن شوید هاست توانایی رشد با شما را دارد.