۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی Hosein
  • 2020/06/30
  • عمومی, وبلاگ

آموزش ایجاد دیتابیس در هاست دایرکت ادمین

برای راه اندازی هر وب‌سایت نیاز به ایجاد پایگاه داده (Database) دارید که سایت بتواند اطلاعات را در آن پایگاه داده ذخیره و نگهداری کند. برای ایجاد پایگاه داده باید به هاست سایت خود مراجعه کنید. در این مقاله نحوه ایجاد دیتابیس را در هاست دایرکت ادمین خواهید آموخت.

ساخت دیتابیس در هاست دایرکت ادمین

در قدم اول وارد هاست دایرکت ادمین خود شوید و به قسمت MySQL Management مراجعه کنید.

ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

در این صفحه می‌توانید تمام دیتابیس‌های خود را مشاهده کنید و اگر هیچ دیتابیسی در سایت شما وجود ندارد در قسمت بالای صفحه می‌توانید بر روی عبارت Create new Database کلیک کنید و به مرحله بعدی ساخت دیتابیس بروید.

ایجاد کردن یک دیتابیس در هاست دایکرت ادمین

بعد از کلیک بر روی این گزینه به صفحه دیگری منتقل می‌شوید که باید یک نام، نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس خود تعریف کنید تا بتوانید از این اطلاعات دیتابیس را به سایت متصل کنید.

ساخت دیتابیس

 

این کادرها را باید با دقت پر کنید که در اطلاعات دیتابیس به مشکل برنخورید،

Database name:  در این کادر باید یک نام برای دیتابیس خود بنویسید، این نام می‌تواند دلخواه باشد.

Database username: در این کادر باید یک نام کاربری برای دیتابیس خود بنویسید که بهتر است نام و نام کاربری دیتابیس شبیه به هم باشند.

Username Password: در این کادر باید یک رمز عبور برای دیتابیس تعریف کنید، حتما سعی داشته باشید که یک رمز عبور قدرتمند و تشکیل شده از ارقام، علائم و حروف باشد اگر رمز عبور قدرتمند نمی‌توانید تعیین کنید با استفاده از دکمه Random میتوانید یک رمز عبور قدرتمند برای دیتابیس خود دریافت کنید.

Confirm Password: در این کادر هم باید تکرار رمز عبور خود را بنویسید و در آخر که تمام مراحل را انجام دادید باید بر روی دکمه Create کلیک کنید تا دیتابیس برای شما ایجاد شود.

دیتابیس هاست دایرکت ادمین

بعد از انجام دادن کارهای گفته شده و ساختن دیتابیس این اطلاعات برای شما به نمایش در می‌آید که شامل نام، نام کاربری و رمز عبور دیتابیس است و برای استفاده از دیتابیس برای سایت های خود میتوانید از آن استفاده کنید.

برای نصب هر نوع سیستم های مدیریت محتوا چه در لوکال هاست سیستم خود و یا در هاست سی پنل و دایرکت ادمین نیاز به دیتابیس برای ذخیره و نگهداری اطلاعات سایت دارید، اگر سیستم مدیریت محتوا سایت شما اختصاصی است هم به یک دیتابیس باید آن‌را متصل کنید.

اگر مشکلی در زمینه ساخت دیتابیس در هاست دایرکت ادمین دارید، می‌توانید در قسمت نظرات مشکل خود را مطرح کنید.