۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی RezaFH
  • 2017/08/12
  • آموزش

در دسترس بودن وب سایت یا website availability

در دسترس بودن وب سایت

به عنوان مشتریان یک شرکت ارائه دهنده وب سایت، انتظار داریم وب سایتمان به صورت مداوم در طول روز ۲۴ ساعته و هفت روز هفته و ۳۶۵ روز سال در دسترس باشد. کسانی هم که از وب سایت ما دیدن می کنند چنین انتظاری دارند؛ مخصوصا زمانی که هزینه‌ای هم پرداخت می کنند.

 

در دسترس بودن یکی از بزرگ ترین چالش ها برای ارائه دهندگان میزبانی وب سایت است. به صورت ایده آل، تمام وب سایت ها ۱۰۰ درصد زمان‌ها در دسترس‌اند و هیچ زمانی قطع نمی‌شوند.

در واقعیت، در دسترس بود ۱۰۰ درصدی برای هر ارائه دهنده میزبانی وب‌سایت یک خواسته بسیار بزرگ است. همیشه این احمال وجود دارد که مشکلی پیش بیاید. ارائه دهندگان میزبانی بر فاکتورهای مختلفی تکیه می کنند که بعضی از آن ها ممکن است از کنترل آن ها خارج شوند.

یک ارائه دهنده میزبانی خوب هزاران ها دلار هزینه می‌کنند تا تلاش کنند دسترسی ۱۰۰ درصدی را به مشتریانشان ارائه دهند، اما حتی در آن صورت، نهایتاً می‌توانند دسترسی ۹۹٫۹۹% را ایجاد کند.

 

نگاهی بیاندازیم به مواردی که می توانند دسترسی را تحت تاثیر قرار دهند:

مشکلات  سخت افزاری (برای مثال، حافه رم معیوب)

مشکلات نرم افزاری

ویروس

حملات داس (DOS)

به خطر افتادن امینت شبکه (برای مثال، دسترسی هکر و اقدام به تخریب شبکه)

در دسترس نبودن بک لینک

قطعی برق

آتش سوزی

حوادث طبیعی (زمین لرزه، سیل،طوفان )

حملات تروریستی

کد های مشتریان نا کافی است (و یا به خوبی کار نمی کند)

و بسیاری از مشکلات دیگر

 

تولرانس عیب

تمام سناریو های بالا مثالی از تولرانس عیب بودند. تولرانس عیب به این معناست که از در دسترس بودن منابع شبکه حتی زمانی که مشکل بزرگی وجود دارد اطمینان حاص کنید. قطعی برق یکی از مواردی است که می تواند مشکل ساز شود.

ارائه دهندگان میزبانی تولرانس عیب را از طریق مازاد بر احتیاج به دستت می آورند. مازاد بر احتیاج عموما به داشتن جایگزین برای منابع شبکه هنگای که دیگر منابع از کار بیافتند مربوط می شود. به علاوه هیچ زمان معطلی بین از کار افتادن منبع اول و اتصال منبع دوم وجود ندارد. برای مثال، وب سایتی  می تواند در دو سرور قرار داشته باشد.هرکدام شبیه به دیگری. اگر سروری از دسترس خارج شود تنظیم کنننده بار این مشکل را تشخیص داده و تمام ترافیک را به سرور دیگری منتقل می کند. کاربران وب سایت حتی متوجه هم نمی شوند چنین اتفاقی افتاد است.

در محیط میزبانی دستگاه های شبکه بسیاری وجود دارد. از جمله ،سرورهای DNS، روترها، دیوار های آتشین، تنظیم کننده های بار و غیره. ارائه دهنده میزبانی خوب از داشتن حداقل دو گزینه از  این موارد اطمینان حاصل می کند.

تا این جا مشکلی وجود ندارد. اما اگر یک سرور اختصاصی اجاره کنید چه؟ برای فراهم کردن مازاد بر احتیاج باید دو سرور به جای یکی اجاره کنید. این کار هزینه های شما را دوبرابر می کند. و ا کجا مطمئن می شوید محتوی بر روی دو کامپیوتر یکسان است؟ برای این که محتوی را همگام نگه دارید به نوعی همانند سازی نیاز دارید. و سیستم از کجا بداند که کدام کامپیوتر تراقیک را مستقیم دریافت می کند. به تظیم کنننده بار نیاز خواهید داشت. یا می شود دو تنظیم کننده بار داشت؟ و اگر پایگاه داده اختصاصی داشتید چه؟

نبابرای مشاهده می کنید که فراهم کردن دسترسی می تواند بسیار گران قیمت باشد. در بعضی موارد، باید تاثیر زمان تاخیر گهگاهی را به ثیمت در دسترس بودن بالا ببرید.

باید تصمیم بگیرید که خطر را به حان بخرید و تایید کنید که ارائه دهنده میزبان در صورت تاخیر در کوتاه ترین زمان ممکن وب سایتتان را به حالت انلاین برمی گرداند.

دسترسی ۹۹٫۹۹۹۵% ؟

بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی سطح مشخصی از دسترسی را تضمین می کنند. برای مثال، ارائه دهنده ای دسترسی ۹۹٫۸ درصدی را تضمین می کند و دیگر ارائه دهنده ای دسترسی ۹۹٫۹۹۹  درصدی را. که ماندن سر قولشان بحث دیگری است.

ارائه دهنده میزبانی خوب در صورت کمتر بودن دسترسی توافق شده به مشتریان خود خسارت می دهد.

شما باید به ارائه دهنده ممیزبانی خود فشار بیاورید تا بر سر قولش بماند ، خواه ۹۹٫۸ درصد باشد و خواه ۹۹٫۹۹۹ دسترسی باشد. اگر دسترسی کمتر از درصد توافق شده بود باید مطمئن شوید که خسارت خود را دریافت می کنید. اگر خسارت خود را دریافت نمی کنید به فکربردن کسب و کار خود به جای دیگری باشید.

البته در دسترس بودن و خسارت باید از قبل بین شما و ارائه دهنده میزبانی توافق شود. ارائه دهنده میزبانی خوب تمام این موارد را در برگه توافق نامه لحاظ می کند. هر چند بسته به اندازه کسب و کار ممکن است به توافق نامه ی جداگانه ای نیاز پیدا کنید.

همچین از انواع میزبانی وب دیدن کنید.