۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی Hosein
  • 2020/07/04
  • آموزش سی پنل

آموزش ایجاد انواع فایل و فولدر در هاست سی پنل

در مواقعی ممکن است بخواهید چندین فایل در هاست سی پنل / cPanel ایجاد کنید؛ اما این فایل‌ها ممکن است آنقدر زیاد شوند که شما سردرگم شوید. بهتر است آن فایل‌ها را مانند فایل های موجود در پوشه های روی کامپیوتر شخصی، پوشه‌بندی کنید. این‌گونه دیگر نیاز نیست بین هزاران فایل به دنبال فایل مورد نظر خود باشید؛ بلکه می‌توانید با پیدا کردن پوشه مخصوص، فایل موزد نظر را پیدا کنید.

ما در این محتوای آموزشی قصد داریم به شما نحوه ساخت فایل و پوشه در هاست سی پنل را توضیح دهیم که بتوانید در سی پنل فایل های خود را ایجاد کردده و آن‌ها را با پوشه مرتب کنید.

 

ساخت فایل در هاست سی پنل

در سی پنل برای ساخت هر نوع فایلی که نیاز دارید، باید وارد مدیریت شوید و File Manager هاست خود را اجرا کنید. در پوشه Public_Html می‌توانید تمامی فایل های مربوط به سایت خود را مشاهده کنید،

برای ساخت فایل در پوشه Public_html از منو بالا بر روی گزینه File کلیک کنید.

 

ساخت فایل و پوشه در سی پنل

بعد از کلیک بر روی این گزینه کادری برای شما باز می‌شود که می‌توانید نام فایل خود را در این کادر وارد کنید. اگر می‌خواهید این فایل از هر نوع فرمتی ساخته شود نام را به همراه فرمت وارد کنید. برای مثال mizban.html این فایل با فرمت html ساخته می‌شود.

ساخت فایل و پوشه در سی پنل

بعد از نوشتن نام فایل باید بر روی گزینه create new file کلیک کنید. بسیار خب فایل برای شما ایجاد شد و شما می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر قصد دارید فایل را ویرایش کنید و یا کدهایی را داخل فایل وارد کنید تا بتوانید آن‌را به نمایش بگذارید، باید فایل را انتخاب کرده و از منو بالا گزینه Edit را برگزینید.

ساخت فایل و پوشه در سی پنل

در این محیط کد نویسی، شما می‌توانید کدهای خود را وارد کنید و هر چیزی را به نمایش در بیاورید. برای ذخیره و نمایش کد، در آخر کار بر روی گزینه آبی رنگ Save Changes کلیک کنید.

تا اینجا با ساخت فایل در سی پنل آشنا شدید در قسمت بعد می‌خواهیم ساخت پوشه در هاست سی پنل را به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

ساخت پوشه در هاست سی پنل

اگر قصد دارید پوشه هایی را برای مرتب کردن فایل های خود در سی پنل ایجاد کنید، باید در File Manager هاست خود به منو قسمت بالا مراجعه کنید و گزیند Folder را انتخاب کنید.

ساخت فایل و پوشه در سی پنل

بعد از انتخاب این گزینه کادری مشابه به کادر قبلی برای شما به نمایش در می آید که باید نام پوشه مورد نظر را وارد کرده و بر روی گزینه Create new Folder کلیک کنید.

اگر که می‌خواهید فایل های خود را داخل پوشه ساخته شده بریزید، همه فایل های مورد نظر را انتخاب کرده و به سمت پوشه ببرید و داخل پوشه رها کنید.

ساخت فایل و پوشه در هاست سی پنل یکی از مهم‌ترین بخش های طراحی سایت است که به شما کمک می‌کند همیشه در کار خود منظم باشید و بتوانید هاست را به خوبی مدیریت کنید.