۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی RezaFH
  • 2015/01/20
  • عمومی

راهنمای ثبت دامنه های بین المللی

به دامنه هایی که با پسوند غیر از ir. باشند، اصولا دامنه های بین المللی گفته میشود و شامل پسوند هایی مانند com  .org  .net  .info. و … میشود. برای ثبت چنین دامنه هایی نیاز است تا مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله ی اول: با مراجعه به قسمت خرید دامنه (لینک)، پسوند مورد نظر را با توجه به قیمت یا شرایط خودتان انتخاب کرده و سپس روی گزینه ثبت سفارش کلیک می کنید.

مرحله دوم: شما باید دامنه مورد نظر خودتان را از طریق فرم جستجو بررسی کنید تا احیانا از قبل ثبت نشده باشد. درصورتی که دامنه شما موجود بود، روی کلید سفارش کلیک کنید.

مرحله سوم: در پنجره ای که باز می شود، شما باید نام سرورها یا همان dns های سرویس دهنده ی خودتان را وارد نمایید. اگر شما سرویس میزبانی خودتان را از میزبان وردپرس خریداری کرده اید، لطفا برای دریافت دی ان اس ها، از طریق ارسال تیکت با بخش پشتیبانی تماس گرفته و دی ان اس های هاست خود را درخواست نمایید.

مرحله چهارم: پس از اتمام مراحل  سفارش و پرداخت هزینه، دامنه شما بصورت اتوماتیک ثبت می شود. اما یک ایمیل جهت تایید و فعال سازی دامنه برای شما ارسال می شود که حاوی لینک فعال سازی می باشد.

لطفا روی لینک مورد نظر در ایمیل خود کلیک کرده و سپس سه گزینه ی مطرح شده در زیر را تیک بزنید و دکمه پایین صفحه را کلیک نمایید:

* I declare the information above is true

* General

* Approve

hostcontrol

در غیر این صورت، وقتی دامنه را باز می کنید، با ارور زیر مواجه خواهید شد:

yourdomain.com pending validation

The registrant details for yourdomain.com have not been validated yet, if you are the registrant please check your e-mail for instructions on how to validate and activate your domain.

Hostcontrol

پس از تایید، معمولا ۱ الی ۶ ساعت زمان نیاز است تا دامنه شما فعال شده در دسترس قرار بگیرد.