۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی RezaFH
  • 2017/09/12
  • عمومی

آموزش subdomain در cPanel

آموزش subdomain  در cPanel

ساب دامین ، دامنه ای است که بخشی از دامنه ی اصلی بوده و در همان سرور قرار دارد. میتوان گفت ساب دامین (زیر دامنه)  یک وبسایت دوم بوده که زیر شاخه ای از دامنه ی اصلی است. ممکن است که ساب دامین هیچگونه ارتباطی با دامنه ی اصلی نداشته باشد. با ساب دامین شما میتوانید یک وبسایت جدید راه اندازی کنید.

برای مثال سایت blog.tutorialspoint.com زیر شاخه ای از دامنه ی اصلی tutorialspoint.com است. شما میتوانید از طریق دامنه ی اصلی به ساب دامین دسترسی پیدا کنید.

 

طریقه ساخت ساب دامین

قدم اول

در قسمت مربوط به دامنه گزینه ی ساب دامین((Subdomains را انتخاب کنید.

 

قدم دوم

نام ساب دامینی را که میخواهید ایجاد کنید را وارد کنید. در قسمت دامین نام دامنه ی اصلی را وارد کنید با انجام این کار بخش Document Root به صورت خودکار باتوجه به ساب دامین شما پر میشود. میتوانید بخش Document Root را به طور دلخواه تغییر دهید. سپس بر روی گزینه ی “ساخت” کلیک کنید.

اگر ساب دامین شما با موفقیت ساخته شده باشد ، پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات ساخت دریافت میکنید.

 

 

مدیریت تغییر مسیر

اگر میخواهید ساب دامین شما ، به جای بارگذاری اطلاعات از سرور خود به دامنه ی دیگری اشاره کند ، بر روی Manage Redirection  کلیک کنید.

سپس به صفحه ای منتقل میشوید که میتوانید تغییر مسیر ساب دامین خود را مدیریت کنید. دی این قسمت آدرس جدیدی که میخواهید ساب دامین به آنجا هدایت شود را وارد کنید. سپس بر روی گزینه ی “save” کلیک کرده تا عملیات تغییر مسیر شما با موفقیت دخیره شود. اگر خواستید تغییر مسیر را غیر فعال کنید ، بر روی گزینه “Disable Redirection” کلیک کنید.