۰۴۱ - ۳۶۶۸۰۹۲۵ || ساعات تماس: ۱۰ الی ۲۱

راهکارهای میزبانی وب و دامنه

نوشته‌ی Hosein
  • 2020/06/07
  • آموزش سی پنل

آموزش قرار دادن رمز عبور در پوشه های cPanel

گاهی اوقات ممکن است نیاز باشد اطلاعات هاست خود را با افراد متخصص یا دوستان خود به اشتراک بگذارید که بتوانند به برخی اطلاعات و بخش‌ها در هاست دسترسی داشته باشند. اما اگر می‌خواهید این افراد به بعضی فولدرها دسترسی نداشته باشند، هاست سی پنل این قابلیت را دارد که بتوانید بر روی فولدرهای دلخواه خود پسورد بگزارید!

در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه بر روی هر پوشه‌ای که می‌خواهید رمز عبور قرار دهید و امنیت پوشه را بالا ببرید و یا دسترسی آنرا برای دیگران غیر فعال کنید.

قرار دادن رمز عبور در پوشه های سی پنل:

برای اینکه بخواهید رمز عبوری در پوشه مورد نظر خود در هاست تعیین کنید، باید پوشه را انتخاب کرده و روی آن کلیک راست کنید. حال بر روی گزینه password protect کلیک کنید تا بتوانید یک رمز عبور برای هاست خود انتخاب نمایید.

 

قفل گذاری پوشه های سی پنل

 

بعد از کلیک بر روی گزینه password protect به صفحه Directory Privacy منتقل می‌شوید که از این صفحه می‌توانید بر روی هر پوشه‌ای که دارید رمز عبور قرار دهید، برای این کار باید در کادر اول (Enter a name for the protected directory) نام پوشه مورد نظر خود را وارد کنید و بر روی دکمه آبی رنگ Save کلیک کنید.

 

قفل گذاری پوشه های سی پنل

 

بعد از تکمیل این کادر شما باید یک نام کاربری و رمز عبور برای این پوشه ایجاد کنید تا بتوانید به پوشه با مشخصات خود وارد شوید.

 

قفل گذاری پوشه های سی پنل

 

Username : در این کادر باید نام کاربری را وارد کنید که شما با این نام کاربری میتوانید به پوشه ای که مشخص کردید و آنرا قفل کردید وارد شوید.

در کادر های new password و confirm password باید رمز عبور خود را به همراه تکرار آن وارد کنید.

اگر رمز عبور ندارید و نمی‌دانید چه رمز عبوری از امنیت بالایی برخوردار است می‌توانید از گزینه Password Generator  استفاده کنید. این گزینه بهترین رمز عبورها که امنیت بالایی دارند را به صورت رندوم به شما پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

بعد از پر کردن این بخش با بر روی دکمه آی رنگ Save کلیک کنید تا تمام تنظیماتی که وارد کردید ذخیره شود.

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید، می‌توانید پوشه wp-admin  که برای وارد شدن به مدیریت تنظمیات وردپرس و فای‌های مربوطه آن استفاده می‌شود را از طریق سی پنل رمزگذاری نمایید.

حتما پوشه هایی که فایل های حساس سایت شما در آنها قرار دارند را قفل کنید و از دسترس دیگران پنهان کنید، تا هر فردی نتواند به محتویات آن پوشه ها ها دسترسی داشته باشد.